Trabzon Serbest Bölgesi Trabzon limanı sınırları içerisinde bulunmaktadır. Ülke içerisinde, ancak gümrük sınırlarının dışında ve yüksek değerli mallar için bir alan olarak tanımlanmaktadır. Yerel pazarların ufak sevkiyatlarını gerçekleştirdiği güvenli ve uygun depolama imkanı sunmaktadır. Bu yüzden, deniz aşırı menşei mallar gümrük, ithalat ve gider vergilerinden muaf olarak Trabzon Serbest Bölgesi depolarına getirilebilir.

Serbest Bölgeye getirilen mal yurt dışına gönderilebilir veya izlenip veya izlenmeden yerel olarak dağıtılabilir. Serbest Bölgede yerel olarak imal edilmiş malları satma fırsatı rakip ülkelerin ihracat serbest bölgeleri içerisinde edinilemeyen eşsiz yararlar sağlamaktadır.

Trabzon Serbest Bölgesinde, Türk ve Yabancı şirketlerin Türk yasalarına tabi olmadan her nevi ticaret, transit ticaret, her tür malın, eşyanın, elektronik malzemenin satışları gerçekleşmektedir. Bunun yanında Serbest Bölge yabancı yatırımcılara çekici ekonomik teşvikler sunmaktadır. Bunlar;

  • %100 ana sermayenin ana yurda gönderilmesi
  • %100 yabancı mülkiyeti
  • Yerel ortaklar olmadan ödeneklerin tesisi
  • Serbest Bölge içerisinde meydana gelmiş kazançlar üzerinde kurumlar ve gelir vergisinden muaf
  • Türk özel sektörüne açılan tüm etkinlik alanları yabancı ve/veya ortak girişim şirketleri için de geçerlidir

Depolama

Trabzon Serbest Bölgesi yüksek değerdeki mallar için 11.000 metre kare birinci sınıf kaplamalı iki depo ve 20.000 metre kare açık alanı ile güvenli ve uygun depolama imkanı sunmaktadır. İki depo da saçaklı yükleme alanları ve vinç boşlukları sunmaktadır. Özel depo imkanları 200 metre kare ufak özel depolar ile mevcuttur.

Ticaret Merkezi

Trabzon Serbest Bölgesinin alt yapısı uluslar arası standartlardadır. Ticaret Merkezi, Serbest Bölgesi içerisinde prestijli bir yapıya sahiptir. Telefon, teleks ve faksları içeren modern ticaret imkanları ile tamamlanmış ve 1.500 metre karelik birinci sınıf ofis alanından oluşmaktadır. Ticaret Merkezi ayrıca Liman, Serbest Bölge Gümrüğü ve polis istasyonları ile birlikte iki banka ve bir postaneye ev sahipliği yapmaktadır. Alan 50 metre kare yukarıdaki birçok birimi kapsamak için uygundur.

Ofis

Daha detaylı bilgi için lütfen en yakın Transbaş Trabzon Serbest Bölge İşleticisi A.Ş ofisi ile irtibata geçiniz.

www.transbas.comİLETİŞİM BİLGİLERİ

Trabzon Serbest Bölgesi
Telefon
:
+90 462 326 38 00
Faks
:
+90 462 326 38 07
E-posta
:
transbas@transbas.com
emin.bilgin@transbas.com
mertkan.aydin@transbas.com